Urząd Gminy w Cielądzu

Menu

Treść

Nawigacja

Relacja ze spotkania z Krzysztofem Piersem

RELACJE ZE SPOTKANIA AUTORSKIEGO

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Cielądzu zorganizowała dnia 2 marca 2017r. spotkanie z Krzysztofem Piersa – autorem książki „Komputerowy ćpun”.

      W pogadance o uzależnieniu od komputerów brała udział młodzież z Zespołu Szkół w Cielądzu, która aktywnie uczestniczyła w wymianie poglądów z pisarzem. Autor „Komputerowego ćpuna” nie jest psychologiem, jest praktykiem. Młodym człowiekiem, dziennikarzem i uznanym modelarzem, który od piątego roku życia nałogowo grał w gry. I tak przez dwadzieścia lat. Aż się zorientował, że w ten sposób może przegrać swoje życie; dosłownie i w przenośni. Zaczął walczyć z uzależnieniem i wygrał, ale nie była to łatwa droga. Dlatego swoim doświadczeniem dzieli się z innymi, aby poszli już przetartym szlakiem. Mówi graczom, jak sprawdzić, czy ich granie to jeszcze pasja, czy już uzależnienie, dlaczego gramy w gry komputerowe, co one nam dają, a czego nigdy nie będą w stanie nam dać. Dlaczego to ciekawa rozrywka i gdzie gracze przesadzają a co najważniejsze – rozbija wszystkie wymówki graczy, by grać bez przerwy przez wiele godzin. Wymówki, które sam stosował.

      Przedstawia on również stanowisko otoczenia graczy. Rodziców, przyjaciół, partnerów. Pokazuje jak rozmawiać z graczem, jak rozpoznawać uzależnienie i uspokaja, ponieważ nie każdy gracz jest komputerowym ćpunem.

     Najważniejsze jednak jest to, że autor, przedstawił jak wyjść z uzależnienia od komputera, na własnym przykładzie. Jakie są największe trudności związane z wychodzeniem z nałogu. Brak innych zainteresowań i przyjaciele ciągnący „do złego” to tylko niektóre z nich. Autor dokładnie przedstawił jak radzić sobie z problemem i jak nauczyć się zdrowego podejścia do tematu gier komputerowych.

    Młodzież biorąca udział w spotkaniu zadawała dużo nurtujących ich pytań. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem, już są zapytania kiedy będzie następne.

Po spotkaniu była możliwość zakupienia książki ,,Komputerowy ćpun”.

wstecz

Stopka

Kontakt

Urząd Gminy w Cielądzu
Adres: Cielądz 96-214 Cielądz
Tel: (46) 8152429
Fax: (46) 8152352
E-mail: urzad@cieladz.pl
usc@cieladz.pl
Strona BIP: www.bip.cieladz.pl
Wójt: mgr Paweł Królak
Godziny urzędowania: 8.00 - 16.00
nr konta: Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej
25 9291 0001 0064 5126 2000 0120