Urząd Gminy w Cielądzu

Menu

Menu

Treść

Nawigacja

Najpiękniej Umajona Kapliczka - Konkurs

Stowarzyszenie LGD „Kraina Rawki” chce zobaczyć jak dzisiaj mieszkańcy przyozdabiają kapliczki z okazji nabożeństw majowych i ogłasza konkurs pn. „Najpiękniej Umajona Kapliczka”
Na zwycięzców czekają nagrody!

Kapliczki są elementem krajobrazu polskiej wsi od setek lat. Stanowią miejsce kultu religijnego, ale są również świadectwem historycznym i artystycznym.
W tym miesiącu każdy z nas ma szansę wziąć udział w tradycyjnym nabożeństwie majowym. Niepowtarzalny urok posiadają te, które odbywają się przy przydrożnych kapliczkach, szczególnie pięknie przystrojonych w tym wybranym miesiącu. Kapliczki ubiera się wieńcami z gałęzi, żywymi i sztucznymi kwiatami, ustawia przy nich młode brzózki lub świerki, zapala lampki choinkowe, a kiedyś na tę okazję robiło się bibułkowe kwiaty i girlandy.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Udział w konkursie mogą wziąć mieszkańcy, sołectwa i organizacje pozarządowe mające siedzibę na obszarze działania LGD „Kraina Rawki”, tj. na terenie Gmin: Biała Rawska, Cielądz, Kowiesy, Puszcza Mariańska, Rawa Mazowiecka, Regnów, Sadkowice, Wiskitki i Żelechlinek.

Co należy zrobić?
Wykonać zdjęcie ???? umajonej kapliczki i wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym przesłać ???? je na adres biuro@krainarawki.eu. Zgłoszenia można przesyłać od 8 do 15 maja 2020 roku.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy i więcej informacji znajdą Państwo stronie:
https://www.krainarawki.eu/konkurs-najpiekniej-umajona-kap…/

Konkurs ogłoszony jest w ramach realizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 LGD „Kraina Rawki” w działaniu "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER", poddziałanie "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Stopka

Kontakt

Urząd Gminy w Cielądzu
Adres: Cielądz 96-214 Cielądz
Tel: (46) 8152429
Fax: (46) 8152352
E-mail: urzad@cieladz.pl
usc@cieladz.pl
Strona BIP: www.bip.cieladz.pl
Wójt: mgr Paweł Królak
Godziny urzędowania: 8.00 - 16.00
nr konta: Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej
25 9291 0001 0064 5126 2000 0120