Urząd Gminy w Cielądzu

Menu

Treść

Nawigacja

Informacja na temat pracy Rachmistrzów terenowych

 

Szanowni Rolnicy !

Gminne Biuro Spisowe w Cielądzu informuje, że Powszechny Spis Rolny realizowany jest od 1 września 2020 r. do 30 listopada 2020 r. Od 1 października 2020 r. do 30 listopada 2020 r. spis rolny przeprowadzany jest także przez rachmistrzów terenowych Panie:

Pani Magdalena – w miejscowościach: Gortatowice, Kuczyzna, Mroczkowice, Sierzchowy, Wylezinek Mała Wieś, Parolice.

Pani Patrycja – w miejscowościach: Cielądz, Grabice, Komorów, Sanogoszcz, Wisówka, Brzozówka.

Pani Wioleta – w miejscowościach: Gułki, Łaszczyn, Niemgłowy, Ossowice, Stolniki, Zuski.

Poprzez kontakt bezpośredni lub telefoniczny. Rachmistrz terenowy kontaktuje się z Państwem z numeru 22 6666662. Uprzejmie prosimy o odbieranie telefonów.

           W sprawach informacji dotyczących trwającego Powszechnego Spisu Rolnego 2020 r. członkowie Gminnego Biura Spisowego są do Państwa dyspozycji codziennie w godzinach pracy Urzędu tj. od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00

Więcej informacji na temat spisu można uzyskać na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/  lub dzwoniąc na infolinię GUS: 22 279 99 99.

 

Przypominamy, że zgodnie z nowelizacją ustawy o powszechnym spisie rolnym w 2020 r.:

 

  • Użytkownik gospodarstwa rolnego, który nie może dopełnić obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego, w szczególności ze względu na stan zdrowia lub uzasadniony interes tego użytkownika, zgłasza ten fakt służbom statystyki publicznej, telefonując na podany do wiadomości publicznej numer infolinii spisowej, nie później niż do dnia 31 października 2020 r.
  • Obowiązek przeprowadzenia samospisu internetowego, nie wyłącza możliwości zebrania w każdym czasie danych od użytkownika gospodarstwa rolnego w formie bezpośredniego wywiadu lub w formie wywiadu telefonicznego.
  • Użytkownik gospodarstwa rolnego nie może odmówić przekazania danych w ramach spisu rolnego w formie bezpośredniego wywiadu lub w formie wywiadu telefonicznego.
  • Przekazanie przez użytkownika gospodarstwa rolnego danych w formie bezpośredniego wywiadu lub w formie wywiadu telefonicznego zwalnia go z obowiązku przeprowadzenia samospisu internetowego.

Komunikat Gminnego Biura Spisowego

Powołując się na Komunikat  Dyrektora Centralnego Biura Spisowego w sprawie wywiadów bezpośrednich w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 r. Gminne Biuro Spisowe informuje, że w związku z utrzymującym się wysokim poziomem zachorowań, spowodowanych pandemią COVID–19, rachmistrze spisowi prowadzić będą wyłącznie telefoniczne wywiady w gospodarstwach rolnych przydzielonych im do realizacji.

Decyzja obowiązuje na terenie całego kraju od 1 października 2020 r. do odwołania.

Informacja o możliwości realizacji wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów spisowych w terenie będzie przesłana odrębnym komunikatem.

Informacja o otwartym i konkurencyjnym naborze kandydatów na rachmistrzów do Powszechnego Spisu Rolnego

.

Konkurs dla Gminnych Biur Spisowych

Stopka

Kontakt

Urząd Gminy w Cielądzu
Adres: Cielądz 96-214 Cielądz
Tel: (46) 8152429
Fax: (46) 8152352
E-mail: urzad@cieladz.pl
usc@cieladz.pl
Strona BIP: www.bip.cieladz.pl
Wójt: mgr Paweł Królak
Godziny urzędowania: 8.00 - 16.00
nr konta: Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej
25 9291 0001 0064 5126 2000 0120