System wspomagający poruszanie się w budynku Urzędu Gminy w Cielądzu

W ramach realizowanego grantu w budynku Urzędu Gminy w Cielądzu zamontowano system wspomagający poruszanie się i ewakuację z budynku. 

Do skorzystania z systemu potrzebny jest zwykły smartfon z systemem Android lub iOS.Aplikacja posiada możliwość dostosowania się do rodzaju niepełnosprawności, dzięki czemu jeszcze lepiej wspomaga swojego użytkownika.

Po wejściu do budynku korzystającego z systemu IRMA aplikacja zlokalizuje użytkownika i pozwoli na wybór dostępnych w instytucji usług lub miejsc, do których osoba korzystająca z usług instytucji może się udać.

Użytkownik aplikacji, po wyborze miejsca lub sprawy, którą chce załatwić, otrzyma komunikaty głosowe i wizualne gdzie ma się udać, a aplikacja lokalizując go w budynku będzie go prowadziła do wskazanego miejsca.

Użytkownik poprzez aplikację może też wezwać pomoc w przypadku nagłej potrzeby użytkownika lub zgłosić wystąpienie zagrożenia, np. pożar w budynku.

Za pośrednictwem aplikacji użytkownik może też zostać poinformowany o występującym zagrożeniu a aplikacja wskaże użytkownikowi drogę ewakuacji z budynku lub do punktu oczekiwania na ewakuację. W przypadku problemów z ewakuacją poprzez aplikację można także poinformować administratora o tym fakcie i poprosić o wsparcie.

Linki do pobrania darmowej aplikacji, która dostępna jest też w sklepie Google Play lub AppStore.

https://play.google.com/

https://apps.apple.com/

drukuj (System wspomagający poruszanie się w budynku Urzędu Gminy w Cielądzu)

  • autor: Wioleta Strulak, data: 2023-09-21